Leden 2014

Labutí jezero a sáčky od čajů.

26. ledna 2014 v 13:24 | Ivina
Je to poprvé,co má duše a mysl nedočkavě čeká na rozchmířené pampelišky,zelenou trávu a pronikající paprsky slunce přes prsty.A když zavřu oči,tak je to realita.Dokud je neotevřu zpátky do té správné reality.Zima už mě nějak nebaví.Je nepraktická.Ještě nezačalo ani sněžit,ale vánoční světýlka už jsem po dvou měsících sundala a spím po tmě.

Byla jsem v Janáčkově divadle na Labutím jezeře.Nevím,jestli mě nadchl orchestr nebo přímo balet,ale celé dvě hodiny to byl krásný zážitek a všechny -baleťáky- a baletky moc obdivuji.

Sbírám sáčky od čajů.Už jich mám přes třicet.Kdyby mi někdo chtěl udělat radost,pošlete mi je poštou!Ale myslím to vážně.Sbírejte se mnou a posílejte mi je.A za deset let uděláme výstavu čajů.

Poletí žít na Mars a nebudou se moct vrátit zpátky?Blázni blázni blázni.Téma žití na Marsu a jak to bude mě zajímá.Třeba za mnou poletíte šest měsíců na návštěvu.Haha.Fotografie - Ruce na umyvadle

23. ledna 2014 v 13:57 | Ivina
Umyvadlo a cizí ruce a nevím čí hrnek na čaj nebo na kafe.Škola.Klidné místo.Mám ráda čistě nahé ruce na fotkách.
A vše je tak nějak boží a psycho.Jak jinak.

Kamarádka mi hraje Hey brother na hoboj.Výstava

21. ledna 2014 v 15:30 | Ivina
Výstava mého šikovného talentovaného spolužáka.
tohle není reklama

Fotografie,jak mi tečou teplé a studené sliny (třeba)

18. ledna 2014 v 19:02 | Ivina
Občas bojkotuji ty krabičky s objektivy a beru do ruky tablet nebo mobil,protože to,co očekávám od tabletu,to mi můj Nikon neudělá.Tu nekvalitní atmosféru fotky.A u análogů si nejsem jistá.A vlastně těžko u nich zmáčknu "odstranit".Škoda toho filmu.Ale nelze toto brát jako "umělecké dílo" budoucí profesionální fotografky,nýbrž jako nekvalitní kýč,ale pěkný jednoduchý kýč.Ne?Občas jsem na sebe fakt pyšná,ale v některých případech,co se mě týče,padám vážně do depresích a dávám si facky.

A mám neskutečný roj motýlů v břiše a lezou mi všude po těle.I tam,kam nemají.Ale neříkám to.A tak jsem se stala kohoutkem s vodou.Teplou nebo studenou.To je jedno.


Fotogram?

14. ledna 2014 v 16:31 | Ivina
A pořád se snažím být optimista a myslet co nejvíc pozitivně.Opravdu.Ale když se řekne slovo fotogram,tak mi dochází slova.
Klauzury.Určitě polovina z vás neví,co to je,takže takhle.Klauzury jsou pololetní přezkoušení na um školách.Na konzervatořích tomu říkají přehrávky.Ředitel zadá celé škole téma a kresba to kreslí,ilustraci ilustruje,fotka fotí,atd.Následně se práce vystavují a chodí všichni vedoucí oborů s ředitelem hodnotit (od 3. a 4. ročníků se práce obhajují).Těšila jsem se na klauzury.Minulost je skvělý téma na fotky.Ale když jsem zjistila,že 1. ročník bude místo fotek dělat fotogram,zadupala bych celou školu do země.A ne,že u tiskáren bude moc lidí a nestíhaly by se tak fotky tisknout.Ne.A nebudu vysvětlovat,co je to fotogram.Snad jen,že je to něco nudného,nezáživného,pro mě třeba kýčovitá až bezumělecká záležitost.Já nevím,beru to tak..Včera a dnes jsem strávila celé dopoledne zavřená v komoře.Vypotřebovala jsem asi třicet papírů a není to ono.Upřímně se těším,až budu mít doma foto komoru,protože pak končím a veškeré školní práce si dělám doma.Ámen.Zítra fotogram dodělám,ikdyž už jeden mám.P uč mi radil,co a jak by bylo lepší na tom vylepšit a přece nechci dostat horší známku za to,že nebudu poslouchat.Nebo tak nějak.Příští čtvrtek se klauzury odevzdávají a já začínám mít závratě z toho,co dostanu za známku.A tak se těším,že od druhého ročníku fotogramy odplují a budeme tady kvůli tomu,proč jsme sem chtěli jít.A čtvrťák bude vlastně nejlepší.Na druhou stranu se utěšuji tím,že někteří,co sice mají mozek a fantazii na fotogram,tak co se týče fotografování,je příroda bohužel ne dvakrát obdařila.A nechci na nikoho narážet,ale je to tak.Umím božsky fotit,fotogramy mi nejdou a nejsem v téhle větě namyšlená.

Achjo.
Měla bych být někde jinde.


Beatles mi visí na zdi pokoje.

11. ledna 2014 v 12:58 | Ivina
Těch sedm dní bylo tak příjemno zvláštně klidně až hrozných.Zaspala jsem a nešla jsem do kina.To mě vážně mrzí,ale koupila jsem si tři knížky do stovky,poprvé jsem viděla revizora v šalině,další oběd z Teska (jestli to jako oběd mohu nazývat) a jsem opravdu zvědavá,jak se mi povedou klauzury.
Mám ráda čtvrtky.

Myšlením jsem konala něco,co se nakonec nekonalo (to je zvláštní slovo).

Zatahuji si žaluzie (závěsy by bylo lepší,jenže je nemám a nebudu přece lhát) aby mi do pokoje nešlo slunko.

A taky jsem začala mít radost z věcí a z toho,co dělám,co mě baví a z lidí,kteří jsou se mnou a nejsou a tak,protože dřív mi to přišlo jako samozřejmnost a výhody života.
A začala jsem víc optimisticky myslet,ale nic a nikdo není dokonalý,nnd (ten pořad jsem už dlouho neviděla,ale o to nejde).Protože důležité je,aby jste v sobě nic nedusily!

Pamatujete někdo,jak jsem se přesně před rokem dostala na šuřku?Zavzpomínala jsem.
Nějaká holka fotila letos na talentovkách moji přezdívku na mé skříňce a to mě vážně pobavilo.

po pěti letech musím si koupit plakát s Beatles mi visí na zdi!juhuuu.

ráno

moje tvorba (video) - "Znovuzrození"

5. ledna 2014 v 20:37 | Ivina
Podvečerní chlad,ledové stěny a zamlžená okna.Ležím v posteli a z deky mi jdou vidět jen nohy.A je mi zima,protože nemám ponožky.Do postele je nerada nosím.Venku je mlha a ticho.Jako by všechno přestalo žít,jen já byla na živu.Na chvíli jsem byla v jiném světě.Jako bych nahrávala scénu do filmu na zamyšlení.Ale vlastně to byla realita.Nebyl to film nebo tak nějak.Nechtěla jsem mluvit.Jen jsem dýchala a zamlžovala okno,které bylo otevřené do pokoje.To teplo se pro tu chvíli vůbec nehodilo.Proto bylo otevřené okno.A ulice prázdná a opuštěná.Trochu mě to děsilo.V hlavě bylo prázdno (jako bych ztratila pameť).Něco,jako znovuzrození.Ten den jsem viděla francouzský film Novo (Znovuzrození),který mě inspiroval a který se mi líbil.Moc.Spontánní věci jsou jednoduché a krásné.

Modro zelená,tmavě tyrkysová barva je moje nejoblíbenější (ale musí být tmavá).Začínají mi s ní přibývat věci.Třeba tmavě tyrkysová růže do vlasů,která je tak strašně moc boží.A nebo diář,do kterého si zrovna píšu.A sluchátka.Jako ve videu.Pusťte si ho ve tmě,aby vám svítil jen ten čtvereček videa.Jinak nic neuvidíte (vážně).Jak na vás působí?


Fotografie - les bez sněhu,prosinec bez sněhu,zima bez sněhu a tak

1. ledna 2014 v 20:17 | Ivina
V lese bych klidně byla většinu času.Protože je tam ticho.Neskutečné ticho a všude samá energie.Jen když jsem doma.Protože v Brně jsou smutné náhražky lesů.Spíš keřů,kam raději ani nevcházím.Chápete to?Najděte si les,kam nikdo nechodí.Jako já a pochopíte to.

Poslední fotky v minulém roce a člověk,pro mě nejdůležitější ze všech.Do té první jsem se zamilovala.

pořád všude vidím listopad (pvvl)A to má být ze mě za tři a půl roku profesionální fotografka ! (v tomto případě fotoshoper.no tak fajn,fajn,fajn)