Srpen 2013

Ciao!

31. srpna 2013 v 18:06 | Ivina
Vždycky mě bavilo,když lidi v televizi skákaly na cestovní kufr,protože ho měli přeplněnej a nešel zavřít.Aspoň jsem si to jednou vyzkoušela sama.Chci si na intr vzít poprvé co nejvíc věcí - všechno,protože mě vezou rodiče a tak toho musím využít.
Zítra odpoledne odjíždím.Konečně pryč.Už se těším,ale strach mám.Vím,že to bude ze začátku těžký.Jsem typ tvora (jak jinak se nazvat),který myslí dopředu a zároveň má představy.Ach jo.Musím si toho hodně zařídit první týden a tak nějak se zorientovat a zvyknout si na nové prostředí a lidi.

Puntíkovaný hrníček nesmí chybět!Na čaj.


Doporučuji - co používám v kosmetice

30. srpna 2013 v 14:02 | Ivina

Jeden článek do "sbírky" a do trochu směšné rubriky.O kosmetiku se zajímám přes půl roku a několik produktů by jste u mě zpozorovaly,ale nejsem beaty blogerka a zatím nakupuji jen v drogériích ... a tak aspoň ty fotky a pár slov.Úesbé už mám (hadici).

OSVĚŽUJÍCÍ NAVLHČENÉ UBROUSKY BALEA
Vlastně na mě udělala dojem vůně grapefruitu.Čistím si s nimi celý obličej a krk a působí to na moji pleť jemně a ani trochu to nepálí.Jsou v nich mléčné proteiny,tak to bude asi tím.Měla jsem podobné,od Baley v zeleném balení,kde byl panthelon - hodně mě pálila pleť,takže ten nedoporučuji,ale na každého to může působit jinak.Tady ty obrousky doporučuji,možná i povinně.Jsou super a nádherně voní.


Vím,vím.

28. srpna 2013 v 20:41 | Ivina
Zrcadlovka bez úesbé,tudíž článek bez fotek,je jako déšť bez smutku,nebe bez mraků a pláč bez slz.
Proto to ticho a prázdno tady.
Mám trochu absťák,ani nevím na co a je mi divně a nevím,jestli tím počasím,blížící se školou,nebo nevím.
Vlastně nevím nic.

Konečně vím cestu z nádraží na intr a jsou to tři kilometry.Nevadí mi to,protože se ráda projdu (počkej v zimě,ha ha).
A budu na pokoji s milou a hodnou kamarádkou z dětství,která jde na konzervatoř!
A tak jsem zase klidnější.

Všimli jste si,že něco vím?

Kapky deště padají na silnici a s ozvěnou hrají neznámou skladbu.A teď refrém s jedoucím autem.
Kap.


A pak se mi zastaví dech,srdce a jsem v ráji.Je úžasná!

"Vezme nás vítr.Zmizí,zmizí,až všechno spolkne tma!"

Od září v Brně.Zní to děsivě,ale fajn.

21. srpna 2013 v 21:48 | Ivina
Osmého sprna měl blog výročí,dvou let.Za těch sedm set třicet dní se toho hodně změnilo.Změnila jsem se já,změnil se můj život,zájmy,názory,poznání sebe sama,změnili se lidé kolem mě.Někteří odešli,někteří zůstali,přišli noví a noví přicházejí.Plno radostí,štěstí,úspěchů,ale i smutku,bolesti a pádů.
I když myslet,znamení nic nevědět,tak si i přesto myslím,že nebýt článků ohledně jídla a hubnutí,znalo by mě v blogovém světě o polovinu lidí míň.A proto bych chtěla,i sama sobě připomenout,kdo jsem,kým jsem a především jakým směrem se budu brodit mojí budoucností.
Druhého září nastupuji na uměleckou školu v Brně.Byl to můj velký sen.Nikdy by mě nenapadlo,že bych se rozhodla zrovna pro Brno,pro umění a pro intr.Spousta lidí mi šancí moc nedávalo,což mě mrzí do dnes.Nakonec jsem všechny překvapila a můžu mít nos nahoře,protože pro mě je to něco úžasného - splnění snu a úspěch.Ten největší.
Jsem ráda,že jsem našla štěstí v učitelech,na oboru.Jsou moc milí a sympatičtí!Pět přípravných kurzů v listopadu mi pomohlo.Upřímně mi daly hodně a od té doby jsem se na focení začala dívat z té umělečtější a jednoduché stránky.Pochopila jsem,co je na fotkách tak úžasného a co v nich vidět a hledat.
Talentovky v lednu byly fajn.Pohoda,doslova.Ráda na to vzpomínám a příchod M.,který měl na triku "Už čtyři roky předstírám inteligenci",je jedna z nezapomenutelných věcí.Po talentovkách jsem postoupila do druhého kola na test a pohovor.Byla jsem pátá z dvaceti osmi a po druhém kole sedmá ze třinácti.Což je super.
Pocity?Upřímně?Možná bych měla moje rozhodnutí pro Brno nenávidět a zadupat do země,ale nechci sem tahat soukromí (...).Ale těším se.Moc se těším.Noví kamarádi,učitelé,prostředí,hlavně prostředí,poznání,učení,nové zážitky,všechno,čtení knih (všechno s láskou,Ivinko).Čeká nás lyžák,plenér v Berlíně,Paříž,Itálie a výstavy.Bonjour!
Zároveň mám strach.Bojím se stravování.Bojím se,že mi bude smutno.Bojím se,že se ztratím.Ne,to byla ironie.Bojím se,že mě někdo přepadne.Žádná ironie.Bojím se,že nebudu zvládat učení,ale jsem klidnější,když vím,že v tom nebudu sama a že já jediná nepropadám z matematiky,fyziky a chemie (haha).Jsem klidnější,že jsem v kontaktu se spolužáky,hlavně s M. a A. - budeme totiž trojka velkých umělců!
Nebýt koleje,bylo by o tisíc starostí míň.Na zemi se mi množí spousta věcí,co si s sebou povezu a je to takový nostalgický.Snažím se nebýt pesimista,ale optimista.Příští neděli udělám baj,baj,loučení,brečení a začíná nová etapa života.

Pocity?
Budu studovat fotografii!Jsem blázen.
Ti ptáčci se mi tady líběj!

(jedna z talentovek :-))

FOOD PHOTOS (snídaně,oběd)

20. srpna 2013 v 11:51 | Ivina
Ve vzduchu cítím blížící se podzim a devatenáct stupňů je super.Víc energie.Ranní yogu na balkoně jsem si zamilovala.

30g ovesných vloček,mléko,rozinky,ořechy,skořice broskev / zelený čaj a krteček (snídaně)

(nouzový oběd aneb když babička peče buchty)

Fotografie / ruce,kočka,kamarádi,atd

17. srpna 2013 v 10:37 | Ivina
Žádné pozitivum,žádné psaní (ach ta nespokojenost se sama sebou a se vším kolem i nekolem mě!).
"Není nám milé,co sníme.Co nesníme,víc nás láká."


když se slunce snažilo dostat do pokoje

asi moje doposud nejlepší a nejpovedenější (jsem na ni pyšná! - focení za každých podmínek)


bafKulturní pohled (hudba,film,fotografka)

14. srpna 2013 v 11:21 | Ivina
FLORENCE AND THE MACHINE - Florence and The Machine (britská skupina) s nádherným hlasem Florence Welch.Soul a art rock jedou.Upřednostňuji skupiny,co v rádiích neuslyšíte.Protože jen v těch najdete kus sebe a kouzlo života.Poslouchat Florence je jako zuřivě tancovat v nočních ulicích,když prší.A jste tam jen vy a svůj vztek si vybíjíte z jejích písniček,ozvěn,výkřiků a dunících bubnů.Pak se uklidníte a odejdete spát.


GLORIA MARIGO - mladá italská fotografka,o které bych se ráda dozvěděla něco víc.Analogové fotografie jsou její předností.Narodila se koncem devadesátých let a její fotky mě naplno ohromily,protože v každé fotografii je zabudovaná minulost a tak nějak mě to fascinuje.Gloria má vlastní pohled na život a ten přenáší do svích fotek,z kterých se to dá vyčíst.Fotky jsou jednoduché,ikdyž někdy kíčovité.Používá super "kulisy",prostředí,modely,doplňky,design a každá její fotka je perfekně vypracovaná.Tři věci,které mám ráda.

6. srpna 2013 v 11:24 | Ivina
Sehnat knihu z roku 1972,která se nově nevydává a která se dá sehnat pouze v antikvariátech,je umění a štěstí.Naštěstí jsem ji našla na internetu za skvělou cenu a včera mi přišla.Oborová encyklopedie - fotografie a třista osmdesát dva stran.Je zachovalá,v dobrém stavu a voní starožitně.To na knihách miluji.
V knihkupectví mě uchvátila kniha s padesáti slavnými fotografiemi,hned bych si ji vzala,byla úžasná a hodně mě zaujala.50 Photo Icons.A taky jsem objevila úžasnou italskou fotografku,o které se určitě zmíním.

Záviďte mi kabelku.Prý mi jde k vlasům a je boží.

Dnes,zítra a pozítří mám čajovací dny,aneb když Ivinka najde bylinkový čaj se skoro prošlou platností.Zrovna mi vře voda.Přijďte někdo na čaj o páté a klidně i o čtvrté a o šesté.Možná i o deváté.


Jo - a mám ve své sbírce básní už šestou báseň,jen ji nemohu zveřejnit,protože proto.

FOOD PHOTOS + Začala jsem s jógou

4. srpna 2013 v 10:52 | Ivina
Dnešní ranní jóga byla super!Perfektní probuzení a vyčištění hlavy do celého dne.

JÓGA aneb "Dejme si schůzku s naší podložkou!"
•15/30 minut každé ráno
•ráno se protánout - pozdrav slunci
•večer ukončit den s předklonem - pozdrav měsíci (je to fajn!)
•dech,emoce a mysl jsou naším společníkem
•naučme se naslouchat našemu tělu,našim potřebám a vnímat naši aktuální náladu
•stanovme si sankalpu (záměr cvičení v naší mysli)
•v závěru nechme rozeznít mantru - pokloňme se (vyjádření úcty)

Nevážím se.Bojím se.Zjistila jsem,že když nebývám přes noc doma,tak nejsem schopná udržet si denní řád,co se jídla týče.Musím se polepšit.

zelený čaj,mléko,celozrný chleba,máslo,banán a semínka sezamu (snídaně,"volno" od ovesných kaší)

30g ovesné kaše s mlékem,jablko a mandle (snídaně)

Nikon D3100 - kíč!

3. srpna 2013 v 20:00 | Ivina
Tři kíčovíte fotky pro zlepšení nálady,aneb místnost plná bordelu a starých věcí.
Ve fot.klubu jsem vyhrála v duelu a postupuji do druhého kola o místo nejlepšího fotografa 2013! :-)

S beránkem

3. srpna 2013 v 10:06 | Ivina
Já tady bývám,nebojte se,jen vždycky začnu s větou a do vteřiny dám křížek.Doufám,že se vám předchozí článek líbil a některé z vás jsem mohla inspirovat a motivovat!

Mám nafouklou hlavu intrem a z malého kusu papíru a seznamu věcí,které na intr potřebuji,jsem přešla na velkou á čtyřku.Ale šíleně se těším,ikdyž to bude velká převeliká změna.

Studování řádu na kolej.Protože jsme fotografové,nesmíme na koleji fotografovat.Mu ha ha.


Tři dny jsem byla někde,kde jsem to vůbec neznala,ale bylo to fajn.
Je neuvěřitelné,jak si člověk vytvoří vztah k místu,kde strávil den,klidně i pár minut,ale ví,s kým tam byl a proto ten vztah má a vrací se tam.Sám.

S beránkem Štěpánkem,nejúžasnější zvířátko.


Začínám s jógou!Dlouho jsem o ní uvažovala,nakonec proč to nezkusit.
Mám pro vás milion fotek s jídlem a tak dál a tak dál a tak dál.
Příští týden bude video o hubnutí, a jo!

Bylo to jako ve filmu a proto mě to dojalo.
A taky stojím na prvním schodu pekla a ráje a vůbec nevím,kam se dostanu.