Květen 2013

Jahody,jahody,jahody.

30. května 2013 v 16:19 | Ivina
První jahody v letošním roce - mňam,mňam,mňam.Odnaučila jsem se nevážit se každý den,ale pouze jednou za týden v určitý den (neděle).Také jsem slyšela,že ještě lepší je se pouze měřit (nohy,břicho,boky) - malá inspirace.Protože váha a číslo není všechno,protože můžete zhubnout,půjde vidět změna,ale váha vám bude stát.Jestli s tímto máte tedy problém,určitě vyzkoušejte :-).Já zůstávám u vážení se.

*Večeře - pečivo,trocha másla,salát,hermelín,čery rajčata,okurek a strawberries

Stále nechápu,jak může moje prababička říkat,že jsem vysoká,když jsem trpaslík a skoro všichni mě doposud přerostly.

Dlouho jsem se nedívala na nějaký film,naposledy Má mě rád,nemá mě rád (doporučuji,ze života),asi to bude tím,žemůj život je sám o sobě jedno velké drama s občasnou komedií.

Nemluvím z cesty.Musíš mě pouze pochopit.

27. května 2013 v 18:49 | Ivina
Nebaví mě tady nic a každý den si říkám,jak se těším do Brna,jak se mi změní život,jak pro mě bude těžké,zvyknout si sdílet místnost s někým jiným,jak už nebudu moci spát nahá,jak nebudu moci jezdit na orbitreku,jak budu slyšet zvuk šalin,jedoucích pod okny školy,jak si půjdu za svím cílem,jak mě A. spřátelí se všemi úžasnými místy v Brně,jak nebudeme nic vnímat a pouze fotit a zároveň jak to všechno tady opustím a budu se bát,když se bojím už teď.

Středeční půlhodinové cesty ze školy a ruka neznámé.Už vím,že sedmikrásky a kopretiny nelžou.


Je mi fajn,ale nejsem šťastná.Protože ne všichni mají štěstí,tak se s tím smiřte,když já to neumím a mějte rádi pochmurné a deštivé počasí.Je mi líp a v hlavě už nemám vražedné úvahy.Asi díky těm kvetoucím kytkám.

Snaží se mě provokovat.

Děkuji za tolik komentářů,mějte se krásně a skládejte básně.Jak neoriginální konec článku.

Banánový fresh

25. května 2013 v 16:41 | Ivina
Poslední dny jsou zvláštní a nedokážu je popsat.Je konec května a já si pokládám otázku,co se vlasně stalo.A se skloněnou hlavou sedím na posteli a nevnímám.Nic.A mám zakázáno myslet na to špatné,protože pak jsem zase,však vy víte kde.

Byla jsem v DMku a rozbila jsem ten stroj,odkud vyjíždí účtenka za vyvolání fotek.Nikdo si toho nevšiml a nikdo nic neví.Pées - účtenky z toho nevyjíždějí.Pokr fejs.

*mléko,1 banán,skořice a led - mňam,mňam,mňam

Chtěla bych fotit náhodné lidi na ulici,kteří by mi pózovali a radovali se ze života.

Jsem fialovočerveno hnědovláska.Původně to mělo být tmavě hnědé.Jsem spokojená.

Snažím se spřátelit s mím pracovním stolem a podařilo se mi to.Sedím u stolu a nesedím na posteli.Zázrak a zdobím si nástěnku fotkami a inspirativními texty / dělám mimořádně velký úklid.

Přestaň držet dietu - začni jíst zdravě.

24. května 2013 v 16:40 | Ivina
Úspěšně píšu,že jsem zhubla dvě kila.Protože jsem je během dubna nabrala.A mám ze sebe skvělý pocit.Začala jsem si váhu a dny,kdy se vážím zapisovat / mám v tom lepší přehled.Doporučuji.Skip the dieat - just eat healthy.Jsem alergická na slovo dieta.Nikdy jsem nedržela dietu.K čemu?
V DMku jsem si koupila láhev na vodu / přesně jeden litr.Je objemově větší,ale mě vyhovuje a mám z ní radost.

Jsem ráda,že jsem se před rokem naučila pít vodu a že mi to vydrželo až do teď.Občas si do ní dávám citronovou šťávu / "napomáhá" hubnutí a taktéž i zelený čaj.Doporučuji.

Ve středu jsem fotila naši třídu na tablo a fotky se nám povedli.Dnes jsem -mučila- kamarádku (fotila mě).Muhehe.Některé fotky zveřejním později.

Pées,strašně mě uklidňuje sedět na balkóně,když prší,fouká neskutečný vítr,nebe se proměnilo ve vlny a je zataženo.A já jen sedím,přemýšlím a sním.

*bebe sušenky oříškové,1 jablko,melta s mlékem a se skořící / odpolední svačina

*pečivo,máslo,pepř,avokádo,1 rajče,1vajičko / večeře


Uběhlý týden ve fotce / inspirace

20. května 2013 v 16:43 | Ivina

-koupila jsem si úžasné šedobílo flekaté legíny a mám triko s tygrem,ano a mám o číslo menší číslo

-od babičky jsem si dovezla Rubikovu kostku,s kterou jsem si jako malá hrála / s bráchem jsem se o ni poprala - je to citový vztah

-v DMku jsem utratila nejvyšší částku peněz a na fotce není zdaleka všechno / ty green kapesníčky od Baley si nekupujte - čistí sice dobře,ale mají moooc nepříjemnou vůni (limetka),raději si kupte růžové s grapefruitem

-konečně se sebou zase něco dělám a tentokrát mi to dodává energii a lepší náladu / mám pro Vás milion fotek s jídlem - inspirace / poprvé v životě jsem ochutnala avokádo a fascinuje mne - nemá vůni,nemá chuť,ale na pečivu je dobré - dává to smysl?

-v noci brečím,abych se přes den mohla smát / občas i šílím / taky jsem moc domýšlivá

*1 pečivo,máslo,sýr,avokádo,rajče a zelený,ikdyž vypadá černě čaj

Fotografie / Kytičky,kýč,kytičky - jaro (18.5.2013)

19. května 2013 v 8:36 | Ivina
Abych si připomněla,kdo vlastně jsem a co na planetě dělám.V klubu bude probíhat soutěž o nej.fotografa klubu 2013 a já se nemohu nezůčastnit a nezkusit štěstí.Ještě se zmíním.
Strašně mě uchvátilo jaro - ten vzduch,ty rozkvetlé stromy,ti ptáčci.Po dvou měsících nové fotky.U této věty se stydím,ale je to tak.
Pé es,včera jsem zase potkala Oldřicha Navrátila.Ach jo.Od teď si budu brát s sebou zrcadlo.

"Nechodím ven hledat zajímavé záběry.Jdu ven,a pokud mě už něco samo zaujme,je to důvod pro vyfotografování."(H.Wessel)Od znova a lépe.

17. května 2013 v 17:52 | Ivina
A pak jsem šla z domu s dobrým pocitem,že jsem zase začala snídat i v době školy.Zapřemýšlela jsem nad sebou a začala jsem jíst zdravě.Ač jsem se o to pokoušela v únoru i v březnu,moje psychické problémy my to nechtěli dovolit.Neříkám,že je nemám,ale je to mnohem lepší.Co se dá dělat,od úterý zkouším na novo a je mi fajn :-).
A zase ten skvělý a hřejivý pocit,že ze sebou něco dělám.

Nic na tom není.Od dubna,minulého roku jsem zhubla jedenáct kilo a všichni se mě ptali,jak jsem to udělala.Ono se stačí jen dívat na to,co jíte,jíst pravidelně,pít vodičku,nevečeřet pozdě v noci a cvičit.Zapamatujte si ale,že je to hlavně o stravování.A hlavně to dělat s radostí :-).U mě se pravidelnost střídá,bohužel.

(když jsem doma,jím snídani,oběd,svačinu,večeři - když je škola,jím snídani,dopolední svačinu do mě nikdo nedostane,asi to bude tím staženým žaludkem z učitelů,oběd v různých hodinách,svačina když jsem doma dříve a večeře).

Už rok je můj miláček voda a čaj.Jen nechápu,jak jsem kdysi dávno,v době kamenné mohla pít ty odporné přeslazené minerálky a už vůbec nechápu,jak jsem si mohla kazit čaj kostkami cukru.Proooč :(.Nedělejte to.

PS - na stole mi leží dopis z Husovky a že si to rozmysleli.Ne,vtip.V polovině června jedu na konzultaci ohledně školy,intru,atd.Doporučuji - Odličovač očí (Nivea,Garnier)

15. května 2013 v 13:27 | Ivina
Uznávám,že tyto články tady nejsou ty nejhlavnější a nejčastější,ale v posledních měsících se o kosmetiku začínám zajímat čím dál víc a jsem doslova posedlá sledováním videí na yt.Lou,Hanny a Violent Lullaby u mě zaručeně vedou :-).Zároveň bych vám chtěla udělat recenze,doporučit a naopak i nedoporučit některé produkty.Musím uznat,že mám na to tak trochu štěstí a jen málokdy sáhnu vedle :-).


Odličovač od Nivey mám přibližně dva měsíce a zbývá mi tak čtvrtina.Hydratuje a chrání citlivou oblast okolo očí.Oči se s ním perfektně odličují a kůži po odlíčení nemám mastnou a lepkavou a to je to nejdůležitější (aspoň pro mě).Voní jako většina produktů od Nivey.Za mě ano,ano,ano.Jen škoda,že nedělají větší balení.Ale asi si budeme muset spokojit se 125ml.

Od Garnieru mám osvěžující odličovač s výtažky hroznů.Od tohoto typu mám i pleťovou vodu,kterou jsem na blog ještě nezveřejnila.Když je to osvěžující,tak je to vážně osvěžující a fajn,dobře se mi s ním oči odlíčí a kůži nemám taktéž mastnou ani lepkavou.Voní lehounce matně po hroznách.Mám trochu problém se zavíráním víčka,ale to je to nejmenší.

Všechno je tak nějak "dokonalé".

12. května 2013 v 10:27 | Ivina
Všude je nostalgie.

Snažím se nemyslet a doufám v zázrak.Jsem moc naivní.Všechno jde tak nějak do kytek a já vlastně ani nic nemůžu udělat.

Mám šedobílo modré oko se žlutými skvrnami.A proč mi nikdo neřekl,že mám na nose pihy.Ach jo.

Nejsem schopná změnit si tapetu na mobilu.No já to vážně nedokážu.Ach jo.

Zajímalo by mě,co je tak drahé na červených růžích.Stonek,listy,květy,nic víc.Snad jste nezapomněli na -maminky.

Divadlo bylo opět nej nej nej nejlepší.Dokonalá svatba.Obdivuji je."A ty si kdo?!"Nic mě už nepřekvapí.

9. května 2013 v 21:26 | Ivina
Ztratila jsem veškeré iluze.Ztratila jsem tak nějak všechno.A teď už i to,co jsem viděla přes modré brýle.

Modré,protože modrá je dobrá a růžová se mi nelíbí.

Lidi jsou pěkně hnusní.Prosím,ať to není pravda.

Těším se na bouřku.Čekám,až příjde.Sedím na mostě a čekám,až mě někdo schodí.Pořád na něco čekám.

Zítra jdu zase na divadlo.Moc se mi to minule líbilo.

Potřebuješ,musíš,neumíš bez toho žít - nemůžeš ani vidět,z celého srdce nenávidíš.Smíšené pocity.Je to šílené a zní to tak trochu beznadějně.

Proč mi všichní říkají,že zase bude líp.Kdyby bylo,tak už líp bude dávno.

Mám ráda to povlečení.Ruky si nevšímejte a neřešte.Vidět to už skoro nejde.


Dokonalá svatba

5. května 2013 v 10:32 | Ivina
Nejspíš se mi to všechno tak zhnusilo,že ho spíš moc lituji.A to nemyšlení pomáhá.

Prosím,ať prší.Mám pak lepší náladu a jsem v klidu a nemám chuť někomu rozbít hubu.

Do Brna si koupím kufr na kolečka.Budu si ale připadat trochu namyšleně.

Včera bylo divadlo jedno z nejlepších.Dokonalá svatba.Za týden půjdu znova.Dlouho jsem se nesmála z donucení.

Svět se nezbláznil,lidé se zbláznili.Ale svět tvoří lidé.

Mám dilema s mímy vlasy.Chci mít na levé straně zelený nebo vínový pruh.Protože pak se budu "těšit",až se do mě budou všichni navážet,co mám na hlavě.Chápete,že ano.

Lidé neumí žít podle sebe.

Mrzí mě,že mě nebaví čtení knih.Neumím se na to soustředit.Třeba se polepším.

"Trápení,trápení a samé trápení a okolo samý smích." (S.William)


bejvávalo...

Vyhodil si lomo - blázen.

3. května 2013 v 17:34 | Ivina
Snažím se nemyslet na hnusnou realitu a celkově,nemyslet - na tu realitu.

Bude lepší,když si koupím voděodolnou řasenku.

Aha.Co jiného na to všechno říct.Aha a ještě milion nepovězených slov.

Nechce se mi tomu všemu ani trochu věřit.Nechce.Prosím,ať se probudím.

Vlastně jsem celou noc probrečela.A pak se snažila hrát divadlo.

Už od včera - jakoby mě to počasí slyšelo.

Prší a je zataženo.Tak je to správně.

Prospala jsem odpoledne a bojím se noci.

V podstatě jsem na tom před rokem byla stejně.S rozdíem,že jsem nic nevěděla.

Ano,vždycky jsem byla lepší.No,I don´t believe you ..

Nosíme v sobě větve a ani si to neuvědomujeme.

1. května 2013 v 11:16 | Ivina
Včerejšek byl nečekaný a byl fajn.Necítím nohy,ale to přejde.A jsme tak vlastně blázni.Příště toho bude víc.D. složila tak pěkné verše.Snad si na ně vzpomene.

A já - neumím ani zarecitovat moje vlastní básně.Nepamatuji si text,jen vím,o kom jsou a jak se jmenují.

Po dnešních snech se mi chce brečet.Ale,byly to sny,naštěstí.

Byl pozdní večer,první máj.Bla,bla.Zase uschnu.

Kamarád měl pravdu a to není vůbec dobře.Léčit se to taky nedá.

Žily na rukou mi připomínají dlouhé nekončící větve od stromů.Nemohu si pomoct.

Před třemi roky jsem udělala blbost.Zamilovala jsem se.

"Našla" jsem mého budoucího spolužáka.Vypadá mile,na talentovkách byl těsně podemnou.A poslouchá Beatles.

Pozorovala jsem ho dlouho.

Baví mě dělat kotoul na hrazdě.

Uklidňující :3.